Piccoli

                                                                      (c)LSSH

Doprovodné aktivity pro děti. Který rodič by je neznal... Výběr je velký, úroveň kolísavá. Vždycky mě potěší, když to klapne a nemusím se dívat na otrávený obličej svého potomka, zatímco moje peněženka tiše pláče (a já v duchu s ní).

Posledně jsme se naštěstí radovali všichni tři. V neděli 25. května se poprvé konal jednodenní dětský hudební festival Piccoli, pořádaný Letními slavnostmi staré hudby. Lokace: ideální. Možnost prohlédnout si prostory pražského Clam-Gallasova paláce - kdo by to v souvislosti s historickou hudbou neocenil? A fakt nám nevadilo, že musíme šlapat po širokém schodišti s freskami nad hlavou až do 2. patra s tím, že WC je pouze v přízemí. Taneční dílna: perfektní. Pod vedením Kateřiny Klementové (Doležalové) si zatančily děti i rodiče na barokní hudbu v prostorách Mramorového sálu. Podtrhuji, že pod vedením zkušené lektorky, a to jak s dětskou (ZUŠ), tak i dospělou skupinou (Mezinárodní letní škola staré hudby Valtice).


                                                                         (c)LSSH

                                                                     (c)LSSH


Písničková dílna: Michael Pospíšil, vedoucí souboru Ritornello. Co víc dodat? Zpívalo se, hrálo se, bylo k vidění a slyšení mnoho všemožných hudebních nástrojů. Absolutní úspěch - apoň u nás doma - měla písnička o sojce s textovými vsuvkami a obměnami. V dalších dílnách probíhal dětský orchestr, zkoumaly se rituály našich předků, zkoušely se středověké písničky a vyhrávalo se na Orffovy nástroje. Celý den probíhaly výtvarné dílny, kde si děti zkoušely linoryt, kaligrafii a koláž, podvečer patřil souboru Buchty a loutky s představením Zlatá husa. Některé dílny trvaly 90 min, takže času k výuce i k totálnímu utahání dětí bylo dost, ethnocatering slibně provokoval chuťové pohárky... Výsledek: maximální spokojenost.  


                                                                 (c)LSSH
 

Oblíbené příspěvky